Żużel

Fredericia blisko mistrzostwa, szeœć punktów Tomasza Jędrzejaka
31.08.2005

Marcin Herczak

Dzisiaj rozegrano pierwszy z dwóch finałowych czwórmeczów superligi duńskiej. W zawodach rozegranych we Fjelsted atut własnego toru wykorzystali żużlowcy Fredericii, której barwy reprezentuje między innymi ostrowianin - Tomasz Jędrzejak.

Gospodarze wygrali dzisiejszą rundę z dorobkiem 40 punktów (co prawda na torze zdobyli 43 oczka, ale za przekroczenie limitu KSM zostały im odjęte 3 punkty), z czego sześć zdobył "Ogór". Drugą pozycję w dzisiejszych zawodach wywalczyła drużyna ze Slangerup - 28 punktów, trzecią Brovst - 21 (za przekroczenie limitu KSM odjęte 3 punkty), a czwarte miejsce przypadło ekipie z Holsted - 19 (za przekroczenie limitu KSM odjęte 5 punktów).

16): Jędrzejak, Sawina, Jensen, S.Andersson-d

Jak informowaliśmy przed tygodniem dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej za zajęcie swych lokat otrzymały do klasyfikacji finałowej duże punkty. Holsted za zajęcie pierwszego miejsca otrzymało dwa duże punkty, a Fredericia za zajęcie drugiej lokaty jeden duży punkt. Z kolei za poszczególne lokaty w rundach finałowych przysługuje kolejno 3,2,1 i 0 dużych punktów.
Po dzisiejszych zawodach najbliżej zdobycia tytułu mistrzowskiego są żużlowcy Fredericii, który w pełni wykorzystując atut własnego toru wysforowali się na pozycję lidera i posiadają dwupunktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem, zwycięzcą rundy zasadniczej - zespołem z Holsted oraz drużyną ze Slangerup.

Tabela rundy finałowej DM Danii:
1.Fredericia 4 40
2.Slangerup 2 28
3.Holsted 2 19
4.Brovst 1 21
od lewej: miejsce, zespół, ilośc dużych punktów, małe punkty

Drugi a zarazem ostatni czwórmecz finałowy odbędzie się 24 września w Holsted i to właśnie po tych zawodach poznamy poszczególnych medalistów Drużynowych Mistrzostw Danii w sezonie 2005.