MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

1 liga: Intar Dartom - Mars RTV AGD, niedziela godzina 17:00
19.08.2005

Marcin Herczak

W najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim w Ostrowie żużlowcy Intaru Dartom Ostrów w pierwszym spotkaniu półfinałowym pierwszej ligi podejmować będą drużynę Mars RTV AGD Gorzów. Spotkanie to zapowiada się nader emocjonująco, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

To właśnie w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia polskie ligi żużlowe rozpoczną fazę półfinałową rozgrywek. Rewanże zaplanowano na 4 września. Awans do finału uzyska drużyna która okaże się lepsza w dwumeczu, a pokonany będzie musiał zadowolić się walką o trzecią lokatę w rozgrywkach. W drugiej parze półfinałowej rywalizować będą ekipy RKM-u Rybnik i Marmy Polskie Folie Rzeszów.

Przypomnijmy iż żużlowcy Marsa RTV AGD Gorzów gromadząc 29 punktów w rundzie zasadniczej wygrali ją i wobec tego odrazu znaleźli się w półfinałach. Z kolei ostrowianie z dorobkiem 25 oczek zakończyli sezon zasadniczy na czwartym miejscu i rywalizację w play-off rozpoczęli od ćwierćfinałów, w których okazali się lepsi od GTŻ-u Grudziądz.

W bieżącym sezonie oba zespoły spotkały się już dwukrotnie, w rundzie zasadniczej wygrywali gospodarze spotkań. W meczu rozegranym 10 kwietnia w Ostrowie podopieczni Jana Grabowskiego zwyciężyli 51:39. W rewanżu, który odbył się 17 lipca wygrał z kolei zespół dowodzony przez Stanisława Chomskiego 47:43. W dwumeczu lepsi okazali się więc żużlowcy Intaru Dartom Ostrów. Z pewnością nikt w Ostrowie nie miałby nic przeciwko temu aby identycznie było także w rywalizacji półfinałowej.

Żużlowcy Intaru Dartom Ostrów jeszcze dzisiaj odbędą trening na Stadionie Miejskim. Do niedzielnego spotkania przystąpią z Peterem Karlssonem, Tomaszem Jędrzejakiem oraz Michałem Szczepaniakiem na czele. Oprócz nich o awans ostrowskiej drużyny do finału walczyć będą Piotr Dym, Mariusz Węgrzyk oraz juniorzy. Najprawdopodobniej duet młodzieżowców stworzą Maciej Piaszczyński i Sebastian Brucheiser.

Goście przed meczem półfinałowym odbyli serię treningów na własnym obiekcie, a wczoraj trenowali także w Bydgoszczy. Do Ostrowa przyjadą w najsilniejszym zestawieniu z Indywidualnym Mistrzem Świata z roku 2000 - Anglikiem Markiem Loramem na czele, którego zabrakło podczas pierwszego spotkania obu ekip w Ostrowie. Wówczas barw gorzowskiego klubu nie bronił także pozyskany później Krzysztof Pecyna. Skład gorzowian uzupełniają seniorzy Piotr Paluch, Jarosław Łukaszewski, Robert Flis oraz czołowi juniorzy kraju Paweł Hlib i Michał Rajkowski.

Ciężko jest wskazać faworyta niedzielnego pojedynku. Oba zespoły podchodzą bardzo poważnie do tego spotkania wszak w tej fazie rozgrywek pozostały już tylko najsilniejsze zespoły pierwszoligowego frontu, które mają przed sobą ambitne cele. Żużlowcy obu ekip zapowiadają walkę o wynik jak najkorzystniejszy dla swojego zespołu co zapowiada wielkie żużlowe emocje.

Podobnie jak to miało miejsce przed pojedynkiem ćwierćfinałowym tak i teraz pragniemy bardzo gorąco Państwa zachęcić do przyjścia na niedzielny pojedynek żużlowy i wsparcia ostrowskich żużlowców swoim dopingiem.

Składy zespołów:
Intar Dartom Ostrów:
9.Tomasz Jędrzejak
10.Piotr Dym
11.Mariusz Węgrzyk
12.Michał Szczepaniak
13.Peter Karlsson
14.Maciej Piaszczyński
15. (Sebastian Brucheiser)

Mars RTV AGD Gorzów:
1.Krzysztof Pecyna
2.Robert Flis
3.Jarosław Łukaszewski
4.Mark Loram
5.Piotr Paluch
6.Paweł Hlib
7. (Michał Rajkowski)

Ceny biletów:
Normalne: 18 zł
Ulgowe: 12 zł (przysługuje: kobietom oraz emerytom , rencistom, młodzieży szkolnej i studentom - za okazaniem ważnej legitymacji)
Program: 5 zł

Sędziował spotkanie będzie Jan Banasiak z Częstochowy.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA