MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Tomasz Jędrzejak goœcił w ostrowskim Sports Pubie...
26.07.2003

Marcin Herczak

Wczoraj w ostrowskim Sports Pubie odbyło się spotkanie z wychowankiem ostrowskiej Iskry, a obecnie żużlowcem WTS-u Wrocław - Tomaszem Jędrzejakiem.

Ogólnie jestem zadowolony...
Na początek nie mogło oczywiście zabraknąć pytania o ocenę dotychczasowych występów. „Ten sezon jest niezły. Myślę, że nie mogę narzekać. Kilka wpadek w tym roku miałem, ale ogólnie jestem zadowolony” - rozpoczął Tomasz Jędrzejak.

Powalczę...
15 sierpnia w Bydgoszczy rozegrany zostanie finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Tomasz Jędrzejak pewnie przeszedł rundy eliminacyjne wygrywając nawet zielonogórski półfinał. Kibice pytali Tomka o przygotowania i cele jakie stawia sobie przed tym występem. „Oczywiście przygotuję się odpowiednio pod względem sprzętowym. Wspólnie z mechanikiem spędzimy przy moich silnikach troszeczkę więcej czasu. Będę się starał pojechać jak najlepiej. Tor bydgoski mi odpowiada. Myślę że przy dobrym układzie i dobrym dniu będę w stanie powalczyć, nawet o jakiś medal”.

Cele na drugą część sezonu...
Tomasz Jędrzejak opowiadał także o celach indywidualnych jak i drużynowych na druga część sezonu: „W tym roku chciałbym stanąć na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski - to jest mój cel na ten rok. Nie podchodzę jednak do tego tak, że muszę zdobyć ten medal. Myślę, że stać mnie na to, ale co będzie to będzie. Zobaczymy. Jeśli chodzi o drużynę to myślę, że jesteśmy groźni dla każdego i myślę że stać nas na medal”.

Reprezentacja Polski...
Obecny sezon jest chyba najlepszym w karierze Tomka. Fani pytali czy nie czuje się zawiedziony iż nie został powołany do kadry na Drużynowe Mistrzostwa Świata. „Nie, szczerze mówiąc nie myślę o tym. Podchodzę do tego tak, że jeśli będę miał jeździć to będę jeździł. Marzę o tym i wiem że dojdzie do tego kiedyś. Czy to będzie teraz czy za rok..., ale myślę że będzie” – odpowiedział żuzlowiec.

Zmiany nie służą...
Kibice pytali Tomka jak to się dzieje, że przeplata on sezony udane z tymi słabszymi. „Myślę że jakiś wpływ na to ma zmiana barw klubowych. Co dwa lata był bowiem ten sam problem. Co drugi sezon jeździłem słabiej. Myślę, że jeśli teraz zostanę we Wrocławiu trzeci rok to nie będzie tego słabszego sezonu. Myślę, że będzie tak samo dobrze jak teraz albo jeszcze lepiej. Głównym powodem są chyba właśnie te przejścia z klubu do klubu. Widać że nie za bardzo służy mi zmiana środowisk” – wyjaśnił Jędrzejak.

Ostrów...
Tomasz Jędrzejak jest wychowankiem ostrowskiej Iskry. Kibice mają nadzieję że popularny „Ogór” w niedalekiej przyszłości ponownie będzie zdobywał punkty dla ostrowskiego klubu. „Ja szczerze powiedziawszy chciałbym jeździć w Ostrowie, ale na konkretnych warunkach i z konkretnym zespołem. Chciałbym walczyć o jakieś cele z naszą drużyną. Myślę, że ten nasz ostrowski żużel idzie do przodu i wydaje mi się że za dwa-trzy lata będzie znacznie lepiej. Zobaczymy jak to się potoczy. Mam jeszcze kontrakt wiążący mnie z Wrocławiem na przyszły rok” – powiedział zawodnik.

Intar przegladzuzlowy.pl Ostrów...
Mimo iż Tomek startuje we Wrocławiu nie jest mu obojętny los ostrowskiego żużla i na bieżąco śledzi sytuację w 2 lidze. Poproszony o ocenę wyników ostrowskiego zespołu powiedział: „Mogło być troszeczkę lepiej, aczkolwiek nie jest źle - drużyna zajmuje drugie miejsce. Są jeszcze dwa spotkania. W Grudziądzu będzie z pewnością bardzo ciężko wygrać i chyba pozostanie nam jednak jeździć w barażach”.

Nie zabrakło także innych tematów. Mimo iż ze względu na wczesną porę spotkania (spowodowaną popołudniowym treningiem WTS-u Wrocław) nie pojawiło się zbyt wielu kibiców to pytań nie brakowało. Organizatorzy wczorajszego spotkania zapewniają że wkrótce zorganizują ponowne spotkanie tym razem w terminie, który nie będzie ograniczony czasowo.

Tomek Jędrzejak podczas spotkania w Sports Pubie
zdjęcie: Piotr Musieł

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA