MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

A. Maroszek: "Liga będzie bardzo ciekawa"
08.03.2003

Marcin Herczak

Andrzej Maroszek do Ostrowa trafił przed zeszłorocznym sezonem. Prowadzony przez niego zespół ostrowskiej Iskry zajął w rozgrywkach drugiej ligi czwarte miejsce. Na słaby wynik drużyny miała wpływ gorsza końcówka sezonuw wykonaniu zawodników do czego przyczyniły się głównie kłopoty finansowe klubu. Po zakończeniu sezonu trener Maroszek podkreślał, że w Ostrowie czuje się dobrze i chciałby w tym mieście pracować także w przyszłym sezonie. W styczniu życzenie trenera spełniło się bowiem podpisał umowę z Intarem Przeglądżużlowy.pl Ostrów Wielkopolski. Obecnie Andrzej Maroszek prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe z ostrowskimi zawodnikami. Podczas sezonu wspólnie z Romualdem Łosiem poprowadzi zespół w rozgrywkach drugiej ligi, a także zajmował się będzie pracą z młodzieżą.

- W ubiegłym sezonie był Pan trenerem ostrowskiej Iskry. Także teraz poprowadzi Pan drużynę z tego miasta...

- Już w ubiegłym roku rozmawiałem z działaczami nowego ostrowskiego klubu. Miałem wstępną, ustną umowę. W styczniu przyjechałem tutaj podpisać kontrakt. Stało się tak jak się stało. Jest zatrudniony następny trener - Romuald Łoś i ja praktycznie jestem do jego pomocy. Przede wszystkim będę się skupiał nad pracą z młodzieżą.

- Obecnie żużlowcy przygotowują się kondycyjnie. Jak do sezonu przygotowują się Pana podopieczni?

- Tak jak każdy zespół tak i my przygotowujemy się do zbliżających rozgrywek. Trochę późno zaczęliśmy okres przygotowawczy - zajęcia odbywają się od stycznia. Mamy jednak całotygodniowy plan zajęć i powinno być dobrze. Zajęcia odbywają się naprzemian na sali, w siłowni i w terenie. Zawodnicy, którzy posiadają motocykle crossowe próbują już także na nich jeżdzić. W treningach uczestniczą praktycznie wszyscy ostrowianie. Wyjątkiem jest dzień dzisiejszy i poprzedni trening, ale panuje grypa i niektórzy zawodnicy chorują. Na frekwencję jednak nie mogę narzekać - jest praktycznie stuprocentowa.

- Kiedy będzie można ujrzeć zawodników na torze?

- Wyjazd na tor zaplanowaliśmy na 15 marca. Dowieźliśmy 120 ton mączki, granitu i teraz trzeba to porządnie zbronować, rozłożyć i wtedy będzie można pomyśleć o wyjściu na tor.

- Czy są już zaplanowane jakieś spotkania sparingowe?

- Tak, oczywiście. Mamy podpisaną umowę z Towarzystwem Żużlowym Lublin. Wstępnie sparing planowaliśmy na początek marca, ale niestety zima nie odpuściła i nie mamy jeszcze przygotowanego toru. Ale tak jak mówiłem mamy zakontraktowany sparing z TŻ Lublin. Następnie mamy, niemal już tradycyjnie w Ostrowie zespół rosyjski, z którym rozegramy mecz. Mamy również umowę, przynajmniej ustną z bydgoską Polonią, z pilską Polonią. Także wydaje mi się, że w kwietniu, gdy rozpocznie się sezon ligowy będziemy już jeździecko przygotowani.

- Nowi działacze, a zarazem sponsorzy stawiają przed drużyną jasny cel - awans do pierwszej ligi. Jakie Pan widzi szanse na jego zrealizowanie?

- Nie ukrywam, że będzie ciężko. Z jednej strony druga liga może się zmniejszyć o dwie drużyny, gdyż nie przystąpi do rozgrywek Pogoń Szczecin, pod wielkim znakiem zapytania stoi także występ Śląska Świętochłowice. W takiej sytuacji każdy mecz będzie bardzo ważny. No, ale musimy jechać swoje od pierwszych spotkań. Nie możemy się nigdzie potknąć - musimy wszędzie wygrywać. To nam będzie stwarzało szansę na wejście do pierwszej ligi. Chociaż mam takie trochę mieszane uczucia, gdyż zespół praktycznie wzmocnił się tylko Karolem Malechą i nikim więcej. Być może jednak wzmocni nas jeszcze ktoś z zewnątrz, gdyż są czynione takie starania.

- A kogo Pan uważa za najgroźniejszych rywali?

- Na pewno Opole i na pewno Grudziądz. To są dwa zespoły, które z pewnością także będą walczyć o awans do pierwszej ligi. Liga z pewnością będzie bardzo ciekawa. Ze względu na mniejszą ilość spotkań jedno potknięcie będzie całkowicie zmieniało sytuację w lidze. Także trzeba się przygotować na tyle na ile będzie nas stać i nie odpuszczać. Musimy walczyć od pierwszego do ostatniego spotkania.

- A jak Pan ocenia zmiany regulaminowe, których dokonano w przerwie zimowej?

- Jeśli chodzi o zniesienie Kalkulowanej Średniej Meczowej to jest to korzystniejsza sytuacja dla klubów, które mają duże pieniądze. Wiadomo bowiem, że teraz można zgromadzić w jednym zespole najlepszych zawodników jeśli tylko ma się odpowiednie finanse. KSM ograniczała takie sytuacje i wyrównywała mniej więcej siły zespołów. Korzyścią na pewno będzie wprowadzenie ósmego zawodnika. Jest to zawsze większe pole manewru.

- Dziękuję za rozmowę.

- Ja również dziękuję.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA