MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Michał Szczepaniak w finale IME !
03.07.2005

Marcin Herczak

Reprezentant Intaru Dartom Ostrów - Michał Szczepaniak zwyciężył w rozegranym wczoraj, w węgierskim Miskolcu półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy seniorów.O jego triumfie zadecydował wyścig barażowy w którym okazał się lepszy od Piotra Świderskiego i Damiana Balińskiego. Wcześniej cała trójka uzbierała na swoim koncie po dwanaście punktów.

Zawody w Miskolcu były bardzo ciekawym widowiskiem. Żużlowcy stworzyli spektakl na dobrym poziomie, który mógł podobać się kibicom, w tym grupce fanów czarnego sportu z Ostrowa Wielkopolskiego.

Michał Szczepaniak jako jeden z pierwszych żużlowców pojawił się w sobotę w parkingu. Na sześć godzin przed rozpoczęciem zawodów oprócz niego swój sprzęt doglądali jedynie Siergiej Darkin oraz Lukas Dryml. Pozostali uczestnicy turnieju zaczęli zjeżdżać się zdecydowanie później. Michał zapytany o wrażenia z odbytego dzień wcześniej treningu był zadowolony aczkolwiek wspomniał iż wiadomo że jazda indywidualna różni się od rywalizacji w czwórkę i wszystko okaże się podczas samych zawodów.

Turniej odbył się bez żadnych problemów pomimo tego iż trzy godziny przed jego rozpoczęciem w Miskolcu bardzo mocno padał deszcz, który dał o sobie znać także w godzinie poprzedzającej rozpoczęcie rywalizacji.

Początek zawodów nie był udany dla Michała Szczepaniaka, który w inauguracyjnym wyścigu dnia po w miarę dobrym starcie z czwartego pola w pierwszym łuku musiał uznać wyższość rywali, a na dystansie mimo ambitnej postawy nie zdołał wyprzedzić Mateja Zagara. W wyścigu triumfował Lukas Dryml przed Laszlo Szatmarim, Matejem Zagarem oraz Michałem Szczepaniakiem. W wyścigu ósmym ostrowski żużlowiec wygrał ostrą rywalizację w pierwszym łuku z Robertem Kościechą i pewnie zainkasował trzy punkty. Drugi w tym biegu był właśnie Kościecha, a trzeci Emiliano Sanchez. W zawodach nie wystartował Igor Marko, nie było także rezerwowych stąd ten wyścig miał tylko trzech uczestników. Kolejny występ Michała przypadł na wyścig dwunasty, w którym po lepszym wyjściu spod taśmy nie dał się ograć Damianowi Balińskiemu. Trzeci w tym starciu był Roberto Haupt, a wyścigu nie ukończył z powodu defektu motocykla Kjasts Puodżuks. Czwarty start reprezentanta Intaru Dartomu Ostrów to wyścig szesnasty, w którym Szczepaniak po raz trzeci z rzędu odnosi zwycięstwo. Tym razem jednak po zaciętym pojedynku na dystansie okazał się lepszy od Piotra Świderskiego. Trzeci na mecie był Marian Jirout, a czwarty Daniele Tesari. W dwudziestej gonitwie Michałowi przypadł start z najgorszego chyba pola czwartego. Po nienajlepszym starcie Szczepaniak ściął w pierwszym łuku do krawężnika mijając Sandora Tihanyiego oraz Simone Terenzaniego. Na prowadzeniu cały czas znajdował się jednak Siergiej Darkin, ale Michał nie dał za wygraną i zaczął gonić reprezentanta Rosji. Decydujący, skuteczny atak nastąpił na drugim łuku trzeciego okrążenia kiedy to po zewnętrznej Szczepaniak wyprzedził Darkina i dowiózł trzy punkty do mety. Drugi w tym wyścigu był Darkin, trzeci Tihanyi, a czwarty Terenzani. Po tym wyścigu było już jasne iż Michał Szczepaniak wywalczył awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy, który rozegrany zostanie we włoskim Lonigo. Pytaniem pozostawała jedynie lokata, którą ostatecznie zajmie w półfinale. Po dwudziestu wyścigach po dwanaście punktów uzbierali bowiem oprócz Szczepaniaka także Piotr Świderski oraz Damian Baliński. Baraż ten, wyścig dwudziesty drugi decydował o miejscach 1-3 w zawodach. Cała trójka spod taśmy ruszyła równo, ale w pierwszym łuku na prowadzenie wysforował się startujący z pierwszego pola Michał Szczepaniak, który zwycięstwa w tym wyścigu już nie oddał. Drugi na mecie zameldował się Świderski, a trzeci Baliński. Chwilę później cała trójka stała już na podium. Na najwyższym jego stopniu Michał Szczepaniak. Polski hymn za zwycięstwo w turnieju dla reprezentanta ostrowskiego klubu brzmiał jakoś tak szczególnie wyjątkowo.

Michał Szczepaniak tuż po zejściu z podium"W pierwszym biegu było fatalnie. Startowałem z czwartego toru, zostałem powieziony no i już nie było szans na wyprzedzenie rywali. Myślałem wtedy że będzie kłopot by awansować. Ale później jak było widać już wszystko tak pasowało że zdecydowanie wszystkie biegi wygrałem" - powiedział tuż zawodach Michał Szczepaniak.

Tuż po zejściu z podium Michał Szczepaniak otrzymał gratulacje od ostrowskich kibiców przybyłych na te zawody. Co oczywiste pozował też do wspólnych fotek. Warty podkreślenia jest gest Michała, który podczas po turniejowych rozmów podziękował fanom sportu żużlowego z Ostrowa za przyjazd na zawody i doping.

Najlepsza piątka żużlowców - Michał Szczepaniak, Piotr Świderski, Damian Baliński, Siergiej Darkin oraz Laszlo Szatmari uzyskała awans do finału IME, który odbędzie się we włoskim Lonigo. Szóste miejsce uparwniające do występu w Lonigo z półfinału w Miskolcu przypadło Emiliano Sanchezowi, który zajął najwyższą lokatę z reprezentantów Włoch - organizatora finału.

Końcowa klasyfikacja zawodów:
1.Michał Szczepaniak (Polska) 12+3 (0,3,3,3,3)
2.Piotr Świderski (Polska) 12+2 (3,3,2,2,2)
3.Damian Baliński (Polska) 12+1 (2,3,3,2,2)
4.Siergiej Darkin (Rosja) 11+3 (2,2,2,3,2)
5.Laszlo Szatmari (Węgry) 11+2 (2,1,3,2,3)
-----------
6.Lukas Dryml (Czechy) 11+1 (3,1,3,3,1)
7.Robert Kościecha (Polska) 10 (3,2,2,0,3)
8.Matej Zagar (Słowenia) 8 (1,w,1,3,3)
9.Sandor Tihanyi (Węgry) 8 (3,2,1,1,1)
10.Emiliano Sanchez (Argentyna - lic.Włochy) 7 (1,1,2,1,2)
11.Robert Haupt (Niemcy) 5 (1,3,1,u,0)
12.Marian Jirout (Czechy) 5 (2,d,1,1,1)
13.Kjastas Puodżuks (Łotwa) 3 (1,0,0,2,0)
14.Simone Terenzani (Włochy) 3 (0,2,0,1,0)
15.Daniele Tessari (Włochy) 1 (0,w,0,0,1)
--.Igor Marko (Ukraina)

Bieg po biegu:
1): Dryml, Szatmari, Zagar, Szczepaniak
2): Tihanyi, Jirout, Haupt
3): Baliński, Świderski, Sanchez, Terenzani
4): Kościecha, Darkin, Puodżuks, Tessari
5): Świderski, Tihanyi, Szatmari, Puodżuks
6): Baliński, Darkin, Dryml, Jirout-d/4
7): Haupt, Terenzani, Tessari-w/u3, Zagar-w/u4
8): Szczepaniak, Kościecha, Sanchez
9): Szatmari, Kościecha, Jirout, Terenzani
10): Dryml, Sanchez, Tihanyi, Tessari
11): Świderski, Darkin, Zagar
12): Szczepaniak, Baliński, Haupt, Puodżuks
13): Darkin, Szatmari, Sanchez, Haupt-u/4
14): Dryml, Puodżuks, Terenzani
15): Zagar, Baliński, Tihanyi, Kościecha
16): Szczepaniak, Świderski, Jirout, Tessari
17): Szatmari, Baliński, Tessari
18): Kościecha, Świderski, Dryml, Haupt
19): Zagar, Sanchez, Jirout, Puodżuks
20): Szczepaniak, Darkin, Tihanyi, Terenzani
21): (o msc 4-6) Darkin(b), Szatmari(c), Dryml(a)
22): (o msc 1-3) Szczepaniak(a), Świderski(b), Baliński(c)


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA