MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Spotkanie z kibicami
16.07.2003

Marcin Herczak

We wtorek wznowiono spotkania ostrowskich żużlowców i działaczy z kibicami sportu żużlowego. Wczoraj kibice mieli okazję do zadawania pytań oraz wymiany poglądów z zawodnikami Intaru przegladzuzlowy.pl Adamem Jaziewiczem,Tomaszem Poprawskim oraz Przemysławem Tajchertem, a także z działaczami - Tadeuszem Grądzielewskim oraz Bartoszem Wodniczakiem. Poniżej przytoczymy kilka poruszanych tematów.


Po ostatnich spotkaniach ligowych...
W ostatnich spotkaniach ligowych słabiej niż można było oczekiwać spisywali się Tomasz Kwiatkowski oraz Marek Latosi. Kibice pytali o przyczyny słabszej jazdy dwójki seniorów, a szczególnie o ich kłopoty sprzętowe.
„Zarówno Tomasz Kwiatkowski jak i Marek Latosi przesiedli się z Jaw na GM-y. Dostali nowe silniki od firmy Intar. Nie wiem co się dzieje, o to by trzeba ich zapytać” - odpowiedział Tadeusz Grądzielewski

Wobec kontuzji Adama Jaziewicza w ostatnich spotkaniach szansę do jazdy otrzymał Marcin Dąbrowski. Ten jednak ma ogromne kłopoty z motocyklami przez co nie może zaprezentować pełni swoich możliwości.
„Silnik, którym dysponował Marcin Dąbrowski rozsypał się. Koszt jego naprawy jest duży i zarząd podejmie decyzję czy remontować ten silnik czy kupić nowy. Z kolei silnik od Marka Latosiego, którym Marcin dysponował ostatnio jest w tej chwili doglądany przez Pana Krawczyka. Zobaczymy jaki będzie tego efekt” - powiedział Tadeusz Grądzielewski.


Finanse na bieżąco...
Kibice pytali czy słabsza dyspozycja sprzętowa niektórych zawodników nie jest spowodowana ewentualnymi zaległościami klubu pod względem finansowym. Tadeusz Grądzielewski zaprzeczył jednak temu: „Jeśli chodzi o sprawy finansowe to zobowiązania są wypłacane na bieżąco. W kontraktach zawodnicy mają określony termin, w którym są one wypłacane i tak się dzieje”.

„Jeśli chodzi o mnie to mam wszystkie pieniądze wypłacone. A jeśli chodzi o przygotowanie sprzętowe to wszystkie pieniądze zarobione na torze zainwestowałem właśnie w sprzęt. Mam nadzieję, że to widać i że będą tego jeszcze lepsze efekty” - powiedział Adam Jaziewicz.


Stan zdrowia Przemysława Tajcherta oraz Adama Jaziewicza...
W ostatnich dniach groźne upadki zaliczyli Adam Jaziewicz, Przemysław Tajchert oraz Sebastian Brucheiser. Jak już informowaliśmy ten ostatni będzie pauzował przez kilka tygodni z powodu kontuzji barku. Tymczasem dwaj pozostali zawodnicy pomału wracają do pełni sił.

„Dzisiaj czuję się już dobrze. Miałem pecha w ostatnim wyścigu niedzielnych zawodów, ale już jest ok. Na szczęście nie ma żadnych złamań, jedziemy dalej” - powiedział Przemysław Tajchert.

„Ostatnio prześladował mnie duży pech. W niedzielnym meczu nie wystąpiłem gdyż odczuwałem jeszcze skutki wypadku. Wolałem poczekać jeszcze, ewentualnie podstawić sprzęt kolegom z drużyny. Na dzień dzisiejszy jestem nadal trochę poobijany. Śladu po upadku w Opolu już prawie nie ma, ale ciągle odczuwam obojczyk. Mam jednak nadzieję, że do meczu z Krosnem uda mi się wyleczyć i będę w stanie pomóc zespołowi” – powiedział Adam Jaziewicz.


Najbliższe spotkanie ligowe w Krośnie...
O przygotowaniach do najbliższego pojedynku ligowego, który żużlowcy Intaru przegladzuzlowy.pl Ostrów rozegrają w Krośnie mówił Tadeusz Grądzielewski: „Zarząd postanowił, że do Krosna pojedziemy prawdopodobnie z dwoma obcokrajowcami. Swój występ ma jeszcze potwierdzić Peter Ljung. Aby lepiej przygotować się do tego pojedynku w najbliższy czwartek o godzinie 16:00 rozegramy trening punktowany na czarnej nawierzchni w Pile”.

Kibiców interesowało również to jak na torze w Krośnie czują się ostrowscy żużlowcy, wszak w ostatnich latach nie wiodło im się tam najlepiej.
„Tor w Krośnie z pewnością będzie dziurawy. Są tam strasznie długie proste. Głównie decydować będzie start i szybki motocykl. Ostatnio mieliśmy tam zawsze spore problemy, ale mam nadzieję że w tym roku będzie lepiej. Nie chcę się za bardzo wypowiadać bo nie wiem czy pojadę do Krosna, ale myślę że jeśli spasujemy się od początku to myślę, że będą rozjechani”- powiedział Tomasz Poprawski.

„W ubiegłym sezonie nie startowałem w Krośnie z powodu kontuzji. Dwa lata temu miałem okazję wystartować w jednym wyścigu. Tamtejszy tor jest duży, na pewno większy od naszego o wiele. Będzie się trzeba skupić przede wszystkim na starcie” - powiedział Adam Jaziewicz.

„W Krośnie moim zdaniem jest dobry tor. Szeroki, długi. Wystarczy szybki motocykl” - dodał Przemysław Tajchert.


Zawody żużlowe w Ostrowie...
Jak wiadomo rozgrywki drugoligowe to zaledwie połowa spotkań jakie mają do rozegrania zespoły z ekstraligi jak i pierwszej ligi. Po wycofaniu się Wandy Kraków pozostało jeszcze mniej spotkań. Sytuacja ta sprawiła iż ostatni mecz ligowy na własnym obiekcie żużlowcy Intaru przegladzuzlowy.pl rozegrają 10 sierpnia z Kolejarzem Opole. Wiadomo także iż w październiku rozegrany zostanie turniej o „Łańcuch Herbowy”. Kibice pytali czy oprócz tych imprez przewidziane są jakieś inne turnieje.
„Na dzień dzisiejszy można powiedzieć że jest przewidziany przyjazd zawodników między innymi z Republiki Południowej Afryki i Argentyny. Mogłyby więc dojść do skutku ciekawe zawody. Czy tak się jednak stanie okaże się wkrótce gdyż czekamy na odpowiedź” - powiedział Tadeusz Grądzielewski.


Treningi w Jaskółkach...
W Jaskółkach - niewielkiej pod ostrowskiej miejscowości znajduje się mini-tor. Fani pytali czy będą tam trenować żużlowcy Klubu Motorowego Ostrów.
„To jest pytanie do trenera. Tak więc ja tutaj nie mogę odpowiedzieć” - powiedział Tadeusz Grądzielewski.

Zgromadzeni kibice mieli również więcej pytań do szkoleniowca ostrowskiego zespołu. Niestety nie mógł on przybyć na wczorajsze spotkanie, gdyż w każdy wtorek tradycyjnie swoje zajęcia ma szkółka żużlowa. Działacze obiecali jednak iż Romuald Łoś pojawi się na przyszłotygodniowym spotkaniu.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA