MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

T. Gršdzielewski: „...nadal w dobrym kierunku”
02.03.2003

Grzegorz Sokołowski

We wtorek 28. lutego Tadeusz Grądzielewski, dotychczasowy prezes Klubu Motorowego Ostrów, zrezygnował z piastowanej przez siebie funkcji. Na "fotelu" prezesa zasiadał on niezbyt długo, bo od 9. stycznia bieżącego roku,czyli niecałe dwa miesiące. Prezesurę przejął od pana Andrzeja Latuska. Postanowiłem porozmawiać z ex-prezesem. Poprosiłem go o podsumowanie dotychczasowej pracy zarządu pod jego kierownictwem oraz o komentarz co do zmiany na stanowisku prezesa.

- We wtorek 25. lutego 2003 złożył pan rezygnację z funkcji prezesa w Klubie Motorowym Ostrów. Funkcję tę piastował pan niezbyt długo, jednak czy mógłby pan podsumować dotychczasową pracę zarządu pod pańskim kierownictwem?

- Najważniejszym czynnikiem było niewątpliwie nawiązanie współpracy z Prezydentem miasta - panem Jerzym Świątkiem. Ta współpraca układała się naprawdę wspaniale za pośrednictwem Naczelnika Wydziału Kultury Fizycznej - pana Stanisława Kryjoma. Doszliśmy wspólnie do pewnych rozwiązań dotyczących remontu ostrowskiego stadionu. Znaleźliśmy wykonawcę i prawdopodobnie w połowie marca rozpoczną się prace na ostrowskim stadionie. W okresie mojej prezesury nastąpiło przekazanie przez miasto stadionu oraz jego odbiór. Załatwiliśmy przywiezienie 120 ton granitu na ostrowski tor. W tym momencie chciałbym podziękować ludziom za przywóz tego granitu. Razem z panem Henrykiem Krzakiem załatwiliśmy, prawdopodobnie na cały stadion, deski na remont ławek. Również bardzo ważną sprawą było pozyskanie sponsorów - firmy "Intar" oraz "Hossa". Doszliśmy do porozumienia z firmą "Elter", która zobowiązała się zakupić na stadion zegar dwóch minut. Za to również chciałbym serdecznie podziękować. Wykonano całą dokumentację związaną z organizacją imprez masowych. Nawiązano współpracę z firmą "Impel", która będzie ochraniać imprezy żużlowe. Załatwiono biuro klubowe, z czym wiązało się również wiele różnych rzeczy takich jak np. podłączenie telefonu. Wysłaliśmy również przyszłe osoby funkcyjne na odpowiednie szkolenia. W chwili obecnej prowadzone są rozmowy z SANEPID-em, z dyrektorem szpitala - panem Krzakiem. Chodzi tutaj o pozyskanie karetek bez których żadna impreza żużlowa odbyć się nie może. Wydaje mi się, że pomimo tak krótkiego czasu, dość dużo spraw udało się nam zrealizować. Klub stoi w tej chwili na stabilnych nogach.

- Czy mógłby pan powiedzieć jak do tej pory przebiegała praca zarządu?

- Pracowaliśmy jak mogliśmy. Każdy robił to co mógł. Prace zarządu posuwały się jednak dość szybko naprzód. Wszystko zmierzało i myślę, że będzie zmierzało nadal w dobrym kierunku.

- Czy mógłby pan ze swej strony przedstawić kibicom sprawę kontraktowania Przemysława Tajcherta?

- Cały czas były prowadzone rozmowy z Przemysławem Tajchertem. Na początku on przedstawił nam swoje warunki, które niestety nie były do przyjęcia przez zarząd klubu. Później dostał pismo od nas, aby ustosunkować się do przedstawionych przez nas warunków. Jeśli chodzi o podpisanie kontraktu, to pan Malaka podpisał kontrakt. Nie widziałem go jeszcze do tej pory, więc nie wiem na jakich warunkach Przemysław Tajchert został zakontraktowany. Bardzo przepraszam, ale korzystając z okazji chciałbym ustosunkować się do wypowiedzi pana Malaki z konferencji prasowej z dnia 27. lutego bieżącego roku. Jeśli chodzi o sprawę sponsora - firmę Hossa, to prawdą jest, że sprawa załatwiana była poprzez pana Macieja Kmiecika. Pewnego dnia zadzwonił on do mnie i powiedział: "Panie Tadeuszu jest szansa na sponsora". Byłem bardzo szczęśliwy i zadowolony, ponieważ jest to ewenement w skali kilku lat, że w Ostrowie pojawiła się firma, która chce sponsorować ostrowski żużel. Częściowo jednak spodziewałem się takiego odzewu, ponieważ klub startował "od zera", bez żadnych zobowiązań i zaistniała wielka szansa, aby w Ostrowie żużel znów funkcjonował na wysokim poziomie. Dalej pan Malaka twierdzi, że kilka tygodni temu wnioskowali, aby przedstawić rozliczenie finansowe klubu. Chciałbym przypomnieć, że wstępna umowa sponsorska pomiędzy Klubem Motorowym Ostrów a firmą Hossa zawarta została 22. stycznia. Jest to okres około miesiąca czasu, więc te "kilka tygodni" o których wspomina pan Malaka jest być może delikatną przesadą. Jednak potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Właśnie w spawie owego rozliczenia zgłosiłem się do pana Latuska, który był prezesem klubu do końca grudnia. Razem z panem Latuskiem odwiedziliśmy panią księgową dwukrotnie w celu uzyskania rozliczenia finansowego za rok poprzedni. Choć muszę dodać, że to żadne wielkie rozliczenie, ponieważ było ono już przedstawione na zebraniu sprawozdawczym. Dwa razy w obecności nowego księgowego jak i przewodniczącego komisji rewizyjnej udaliśmy się w celu uzyskania rozliczenia finansowego i dwa razy ta sytuacja nie została wyjaśniona. Więc pretensje co do mojej osoby nie do koń ca są zasadne. Dalej pojawiły się obawy, że środki finansowe pójdą niewiadomo gdzie. Obawy te są nieco na wyrost, ponieważ istnieje konto klubowe, do wglądu w każdej chwili. Ja ze swej strony rozliczyć się mogę na dzień dzisiejszy z każdej złotówki, którą dysponowałem.

- W czwartek odbyło się posiedzenie zarządu, na którym złożył pan rezygnację. Moje pytanie dotyczy tego czy rezygnacja ta jest definitywna, czy być może po spokojnym przemyśleniu i rozważeniu wszystkich za i przeciw planuje pan dalszą pracę na rzecz ostrowskiego żużla?

- Tak, złożyłem rezygnację z pracy w zarządzie klubu. Jednak nadal pozostanę członkiem klubu i nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, że nie będę pomagał.

- Bardzo dziękuję za rozmowę. W imieniu wszystkich kibiców chciałbym również podziękować panu za dotychczasową pracę na rzecz ostrowskiego żużla. Wierzę jednocześnie, że będzie pan nadal pomagał w odbudowie speedway'a w naszym mieście.

- Ja również dziękuję. Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić wszystkich sympatyków sportu żużlowego w naszym mieście!

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA