MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Wywiad z Tomaszem Jędrzejakiem
07.11.2002

Grzegorz Sokołowski

Tomasz Jędrzejak jest wychowankiem ostrowskiej Iskry. W roku 1999 był współautorem (razem z Karolem Malechą) największego jak dotąd sukcesu w dziejach ostrowskiego speedway'a. Obecnie jest zawodnikiem wrocławskiego Atlasu i zdobywa punkty dla miejscowego WTS-u

- Sezon 2002 za nami. Jaki był on dla Ciebie, indywidualnie i drużynowo?

- Indywidualnie nie był najgorszy, na początku miałem duże problemy sprzętowe i to było główną przyczyną niepowodzeń, natomiast drużynowo sezon oceniam jako dobry - w końcu wspólnie z drużyną wrocławską wywalczyłem brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

- W tym roku po raz pierwszy reprezentowałeś barwy WTS-u Wrocław. Czy z perspektywy czasu jesteś zadowolony ze zmiany barw klubowych?

- Przed sezonem wydawało mi się, że będę lepiej spisywał się w lidze, ponieważ wraz ze zmianą klubu wyżej podniosłem sobie poprzeczkę. Każda zmiana otoczenia jest dla mnie skomplikowana. W związku z tym przenosiny do Wrocławia były dla mnie bardzo trudne. Na początku miałem problemy sprzętowe oraz ciężko było mi się tutaj zaaklimatyzować. Jestem jednak zadowolony, ponieważ jeździłem w dobrej drużynie i wraz z kolegami z zespołu zdobywając brązowy medal osiągnęliśmy spory sukces.

- 20. października startowałeś w 50. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa. Wielu ostrowskich kibiców uważało Ciebie za jednego z faworytów tej imprezy. Wprawdzie nie triumfowałeś w imprezie, ale z pewnością Twoja jazda mogła się podobać. Wniosek z tego, że nie zapomniałeś jak się jeździ na ostrowskim torze?

- Tor ostrowski nie jest zbyt skomplikowany. Jest dość prosty technicznie, poza tym to właśnie tutaj stawiałem swoje pierwsze żużlowe kro ki. Na początku roku jeździłem w Ostrowie kilka razy, jednak zbyt wielu okazji do startów nie miałem. Przyjechałem na turniej z nastawieniem na zwycięstwo. To się niestety nie udało i w końcowej klasyfikacji zająłem dopiero piąte miejsce. Jednak w każdym biegu dawałem z siebie naprawdę wszystko. Poza tym moi rywale to świetni zawodnicy, dlatego jestem zadowolony z mojego osiągnięcia i w przyszłym roku postaram się wyjechać z Ostrowa z Łańcuchem Herbowym na szyi.

- Powszechnie wiadomo, że w lidze polskiej reprezentujesz barwy drużyny z Wrocławia. Czy mógłbyś przypomnieć kibicom, w jakich drużynach poza ligą polską startowałeś w tym roku?

- Jeździłem w Anglii, a dokładnie w Belle Vue, w Manchesterze. Łącznie wystartowałem w czternastu meczach. Musze przyznać, że angielskie tory mają inną specyfikę od naszych. Są mniejsze, krótsze i wymagają od zawodnika lepszego przygotowania technicznego.

- Czy, a jeśli tak, to gdzie w związku z tym chciałbyś startować w przyszłym roku poza granicami naszego kraju?

- Jeśli wystartuję, to w klubie, w którym startowałem w tym roku, czyli w Belle Vue. Atmosfera jest tam naprawdę dobra i na dzień dzisiejszy nic innego mnie nie interesuje.

- W tym sezonie Twoje występy ligowe nie były chyba na takim poziomie jakiego życzyłbyś sobie. Z czego to wynikało? Miałeś za słaby sprzęt, nadmiar pracy, czy była jeszcze jakaś inna przyczyna?

- Głównie było to spowodowane problemami sprzętowymi. Kiedy już doszedłem do ładu ze swoimi motocyklami, wówczas spalałem się psychicznie.

- W związku z tym życzę większej odporności psychicznej w przyszłym roku i oby przyszły sezon był dla Ciebie lepszy! Dziękuję za rozmowę.

- Ja również dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców!

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA